Šarmantní Pařížanky

Na střední a vysoký škole mi všichni říkali Amelie, podle Amelie z Montmartru. Nosila jsem vlasy střižené na mikádo a krátkou ofinku a ten film jsem milovala. Máma mi odmalička pouštěla filmy s Audrey Hepburn, s tátou byli na svatební cestě po Francii a já chtěla zažít s mužem svých snů snídani u Tiffanyho…

Když jsem později navštívila Paříž osobně, chtěla jsem tam zůstat napořád. Žít svůj francouzský sen, jezdit starým Citroenem a oblékat se stylově, tak jak to umí jen Pařížanky.

paris-832329_640   paris-2799319_640   paris-832332_640

Něco z toho se splnilo, něco ne...ale o tom třeba jindy…

Co se týká Pařížanek, jsou někde mezi rockerkou a buržoazní dámou, což se projevuje v několika oblastech. Vnímají nástrahy aktuální módy, ale umí z nich lehce vybruslit. vyberou si co jim sluší a dokáží být jedinečné. Móda je baví a drží se určitých zlatých pravidel, ze kterých ale občas rády elegantně vybruslí.

Jak tedy na to, abyste se cítily jako Pařížanky a měly svůj styl v malíku? (čerpala jsem z mé oblíbené knihy od Ines de La Fressagne a Sofie Gachet - "Se šarmem Pařížanky)

  1. Kombinujte - nesnažte se být dokonale sladěná. Chytrý mix elegantních a lacinějších kousků je pravým klíčem k tomu, jak nezapadnout v davu. Například luxusní kašmírový svetřík a kabelka ze second handu (musí to být ale super vintage kousek), je kombinace, která vyžaduje víc schopností, než otrocké kopírování módního stylu z Elle. Pařížanka nakupuje svobodně. Není nutné koupit si halenku i sukni ve stejném obchodě.
  2. Nevystavujte značky- Pařížanka nikdy nedává na odiv značky, aby ukázala, že na to má. Firemní loga nejsou nic pro ni. Chce vypadat šik a žádá kvalitu. A to je na ní vidět na první pohled i bez blýskavého loga na prsou.
  3. Objevujte - Pařížanka ráda objevuje nové značky. Nebude čekat ve frontě na nejnovější a nejdražší kabelku a především nechce takovou na kterou se dělají pořadníky. Dá přednost raději méně známé značce, díky které bude jedinečná.
  4. Noste to, v čem se cítíte dobře - Pařížanka si nestěžuje na to, že její sukně je moc krátká a podpatky moc vysoké. Zná dobře tvar svého těla a ví, co jí sluší a odpovídá jejímu životnímu stylu. Když půjdete ven v tom, v čem se necítíte dobře, přestože je to nejvíc sexy model, bude to na vás poznat a nebudete přirozená. Takže pokud se chystáte na schůzku a v tom tričku s hlubokým výstřihem se necítíte dobře, běžte se honem převléct!
  5. Neuctívejte tzv. módní idoly - každá to občas děláme, ale hledejte raději inspiraci v ulicích. Je mezi námi mnoho inspirativních lidí, kteří se neprohání po přehlídkových molech.
  6. Než si něco koupíte zamyslete se a zeptejte se sama sebe…”Budu si to chtít dnes večer obléknout?” pokud zní odpověď “ne” nebo “budu to nosit doma”, případně “třeba si to vezmu na nějaký večírek”, raději odejděte bez nákupu. Buď nakupujte věci, které budete nosit pořád a kombinovat s tím, co máte doma nebo nakupujte na konkrétní příležitost. Nezahltíte si tak šatník věcmi, ke kterým budete s potem na čele vymýšlet nesmyslné kombinace. Ten oranžový kabátek je sice naprosto úžasný a v obchodě vás absolutně nadchnul, ale potřebovala byste si k němu koupit ještě kalhoty, boty a kabelku…:)
  7. Vyžívejte se v doplňcích. Mějte zásobu věcí jako jsou kabelky, pásky, bižuterie apod. a nebojte se v jejich nákupu vyřádit. Čím zajímavější budou, tím lépe podtrhnou vaší eleganci a rozpustilost. Ovšem pravá pařížanka má vkus, tak na to nezapomínejte ani zde.

 

road-826965_640   montmartre-239153_640   people-2589809_640

Co myslíte? Mít šarm Pařížanky je hračka?

Dle mého je to celkem dřina, ale rozhodně se vyplatí. Vždyť cítit se šarmantně a sexy chceme všechny, a vnést trochu té Paříže do českých měst určitě neuškodí.

Markéta